Формування нового районного поділу у Львівській області

22 лютого 2019 року у Львівській обласній державній адміністрації відбувся круглий стіл щодо формування нового районного поділу у Львівській області. Експерти Інституту Регіонального Розвитку представили обґрунтовану модель формування нового районного поділу у Львівській області.

 

Перший заступник Голови Львівської обласної державної адміністрації Ростислав Замлинський виступив із вступним словом, зауваживши, що формування нового поділу на субрегіональному рівні є другим етапом адміністративно-територіальної реформи, і висловив очікування, що у 2020 році вибори до органів місцевого самоврядування в Україні відбудуться уже на новій територіальній основі.

 

Голова правління Центру політико-правових реформ Ігор Коліушко підтвердив, що органи центральної влади готові до проведення наступного етапу реформи, так як об’єднання територіальних громад уже перейшло “крапку не повернення” і реформа є однією із найбільш вдалих в країні.

Голова правління Інституту регіонального розвитку Валерій П’ятак зазначив, що укрупнені райони повинні стати центрами регіонального розвитку та нового просторового планування.

Керівник проекту Орест Микита довів до учасників круглого столу основні етапи адміністративно-територіальної реформи та переваги функціонування укрупнених центрів субрегіонального рівня.

Новий районний поділ представив Віктор Борщевський, який проаналізував сітку адміністративних районів, який діє в межах Львівської області, зазначивши, що на сьогодні в області 20 субрегіональних центрів, які для ефективного функціонування доцільно  укрупнити в сім районів. Експерт зауважив, що була врахована Європейська практика місцевого самоврядування, а саме рівні NUTS, так 3 рівень відповідає сьогоднішнім районам, які пропонуються Інститутом регіонального розвитку в межах проекту.

Першим після представлення нового районного поділу слово взяв Голова Яворівської РДА Ігор Самардак, який зазначив, що радує відсутність політичної складової у формування нових районів, проте необхідно було враховувати історину та природну складові, яких він не помітив у пропонованій карті, так Яворівський район доцільно об’єднати із Жовківським, а не Городоцьким та Мостиським, а також Рудківською ОТГ Самбірського району, як зазначено у пропозиціях.

 

Голова Турківської РДА Олександр Лабецький відмітив необхідність створення Карпатського району в якому можна буде проводити єдину політику щодо гірських районів області.

Участь в дискусії взяли і представники інших районних рад та державних адміністрацій, а також експертного середовища.

Захід організовано Інститутом Регіонального Розвитку в рамках проекту "Реформа районного поділу в Україні: аналіз, обґрунтування та адвокатування нового районного поділу західних областей України" в межах проекту Центру політико-правових реформ «Посилення ролі громадянського суспільства у забезпеченні демократичних реформ і якості державної влади» за підтримки Європейського Союзу.