ПІДПРИЄМЦІ ЛЬВІВЩИНИ ОБГОВОРИЛИ ВИСНОВКИ ГРОМАДСЬКОЇ ЕКСПЕРТИЗИ РЕГУЛЮВАННЯ ЦІН І ТАРИФІВ

ПРЕС-РЕЛІЗ від 10.04.10.

8 квітня  2010р. в Львові  в приміщенні Центру підтримки бізнесу відбувся  круглий стіл  з обговорення результатів громадської експертизи регулювання цін (тарифів) на обласному рівні. Захід  проводила громадська організація  «Інститут Регіонального розвитку» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Приводом для обговорення послужили напрацьовані експертами інституту висновки та пропозиції  громадської експертизи та проект плану  заходів Львівської облдержадміністрації за її результатами.  

За круглим столом зібралися представники підприємницьких об’єднань, провідні менеджери ряду підприємств,  представники органів цінового регулювання та контролю. Представлені експертами висновки та рекомендації викликали жваве обговорення тематики круглого столу. На основі реальних цифр та фактів представники підприємництва визначали слабкі місця чинного регулювання цін та тарифів, недоліки ряду нормативних актів центрального рівня, обґрунтовували пропозиції щодо вдосконалення організації та механізмів регулювання в області.

Особливою гостротою відмічалося обговорення питань щодо регулювання цін на продукти масового споживання. Підприємці, які реалізують ці продукти, часто стають порушниками цінової дисципліни і сплачують значні суми штрафів  тільки тому, що порядок  регулювання належним чином не забезпечує їх поінформованість про ціну виробника та/або про розмір надбавки, застосований посередником, в якого закуплені продукти.

Виробників хліба турбують проблеми реалізації доведених областю  обсягів хліба масових сортів, занижений на їх думку  рівень граничної рентабельності, проблемність ряду положень чинного порядку формування цін на продовольчі товари.

При встановлених на обласному рівні  розмірах націнки та діючих нормативах  не забезпечується баланс інтересів споживачів та підприємців, які реалізують продукцію громадського харчування у навчальних закладах. Як відмічали підприємці, при сьогоднішньому ціновому регулюванні  важко поєднати  якісне харчування учнів та студентів  та прибуткову діяльність бізнесу.

Документом  вчорашнього дня назвали підприємці – перевізники пасажирів у міжміському та приміському автобусному сполученні  прийняту нещодавно на центральному рівні методику розрахунку тарифів на послуги пасажирського автомобільного транспорту. Підприємництво цієї сфери, не дивлячись на нещодавно затверджені облдержадміністрацією  нові граничні тарифи, невдоволене чинним регулюванням, і зацікавлене в зміні механізму встановлення граничних тарифів на механізм обмеження рівня рентабельності пасажирських послуг.

Не дивлячись на те, що в кожній сфері регулювання цін та тарифів, які обговорювалися,  свої нюанси та проблеми, всі учасники круглого столу погодилися з тим, що система цінового регулювання вимагає перебудови як на центральному так і обласному рівні.  Слушними в цьому плані є заходи, запропоновані Львівською облдержадміністрацією за  результатами громадської експертизи. Одночасно учасники круглого столу висловили думку про необхідність погодження дій органів цінового регулювання та контролю і об’єднань підприємництва в плані ініціювання прогресивних змін в чинні нормативні акти центрального рівня.  

Проведений круглий стіл став ще одним кроком в справі посилення впливу громадськості на регуляторну політику влади. Він започаткував обговорення результатів громадської експертизи,  став  демонстрацією її важливості, як механізму, який забезпечує участь громадян в управлінні державними стравами.  Висновки та напрацьовані круглим столом пропозиції є хорошим орієнтиром для подальшого вдосконалення регулювання цін та  тарифів, забезпечення балансу інтересів всіх сторін регуляторного процесу.  

ГО «Інститут Регіонального розвитку»

Додаткова інформація:
тел/факс  (0322) 97-18-54, (0322) 72-79-33 (Тетяна Лукашенко);
e-mail: Tatiana. Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду .